پله گرد

یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین بخش های داخلی ساختمان نرده پله است. انواع مختلفی از نرده پله وجود دارد که در ساختمان ها از انواع مختلف نرده پله استفاده میشود. از پله گرد در ساختمانهای ویلایی بیشتر استفاده میشود. به عنوان مثال پله گرد در ساختمان های ویلایی میتواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. هم خوانی پله گرد با دکوراسیون داخلی و استفاده از رنگ های موجود در ساختمان تاثیر بسیار زیادی ر زیبایی داخلی ویلا دارد.

انواع پله گرد

انواع مختلفی از پله های گرد وجود دارند که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت . پله گرد فرفورژه، پله گرد استیل، پله گرد فلزی ساده و پله گرد چوبی و سیمانی دسته های مختلفی از نرده پله گرد را تشکیل میدهند. پله گرد های چوبی و سیمانی یا همان سنگی مدتها است که دیگر کاربرد ندارد. چوب عنصری گرم است و میتواند نمای زیبایی هم به داخل ساختمان ویلای شما بدهد ولیکن نبود چوب های اصیل و امکان تخریب این نوع از مصالح سبب شده است تا این نوع از نرده پله دیگر کارایی لازم را نداشته باشد. دلیل دوم هم عدم پیچش چوب در نقاط است که نیاز است پله گرد شود . چوب و سیمان همانند فلز زیبا نمیشوند و در صورتی که پیچیده شود خواهد شکست.

پله گرد های چوب و سیمانی علاوه بر این که از نظر فنی نیز مورد قبول نیستند. سرمایش و گرمایش خلاف فصول در این نوع از متریال ها کاملا سبب دشواری در سیستم ساختمان است. سنگ در فصل سرد سال به سختی گرم میشود و چوب هم در فصل گرم سال به سختی خنک میشود. بنا بر این استفاده از متریال های میانی مانند فرفورژه و فلزات رنگ کاری شده که این امکان را دارند که سرمایش و گرمایی را در خود نگه ندارند استفاده میشود. در فلزات ی مانند پروفیل که رنگ زمینه و پتینه دارد پله گرد هم زیبا تر کار میشود و هم میتوان گفت که استفاده از این محصولات سبب زیبا تر شدن و امنیت بیشتر نرده پله خواهد شد.

نرده راه پله لوکس

نرده راه پله های لوکس میتوانند نقش مرکزی را در دکوراسیون داخلی ساختمان را داشته باشند. نقش نرده راه پله گرد، نرده راه پله دوبلکس و نرده پله های داخل خانه بسیار برجسته است. سبک های مختلف نرده راه پله در طول سالیان گذشته افزایش یافته و بیشتر در دو سبک نرده راه پله مدرن و نرده پله لوکس تغییر کرده اند و به طبع آن حساسیت در مورد امنیت نرده راه پله نیز بسیار بیشتر از گذشته شده است. بیشتر تمرکز طراحان بر روی نمای نرده است. مهم ترین عنصر تاثیر گذار در زیبایی پله نرده است با توجه به این حقیقت انتخاب یک نرده مناسب امری بسیار مهم و ضروری است. به همین دلیل است که از پله گرد برای این کار استفاده میشود. پله گرد را میتوان با فرفورژه و به راحتی تولید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید